Myšlenky o životš

2. srpna 2016 v 0:38 | Hayley Casey Patton
MYŠLENKY O ŽIVOTĚ


Na základě shlédnutí jednoho filmu a recenze na jednu knížku jsem si něco uvědomila.....


Člověk se stále o něco snaží, posuzuje den za dnem, stále chce něco jiného než má, stále se honí za věcmi, které jsou pomíjivé a nejsou třeba ani tak podstatné. Chceme krásného muže po svém boku, co by nám každá žena záviděla. Chceme krásný dům s luxusním vybavením, chceme peníze abychom si mohly dovolit si kupovat dovolenou do extických míst, chceme to podle svého pohledu...
Jenže takové věci jsou pomíjivé a slepé. Není důležité hledět jen na peníze, na luxus, na muže na kterého bychom se jen dívali a vykoukali si při tom oči.

Vše nás oslepuje a nedochází nám ta podstata života. Jde o to prožívat každý den svého života jako by byl ten poslední. Prostě žít naplno a s vděčností, že se každý den můžeme probouzet do nového dne a můžeme změnit něco, co jsme včera nestihli. Brát život jako dar a vážili si toho! Být vděčný, že jsme zdravý a máme střechu nad hlavou. Najít si muže, který s náma nebude jen proto jak vypadáme, ale bude nás mít rád pro to jaký jsme, pro náš charakter a bude s námi i v těžkých časech. Když se říká manželský slib, tak se přece říká ,,Budu s Tebou v nemoci i ve zdraví dokud nás smrt nerozdělí ". Je důležité mít u sebe podporu v těžkých časech a vědět, že na to nejsme sami.


Někdo nejmenovaný mi připomněl jak je život krásný a je dar ho tu žít, neměli bychom zahazovat svůj život kvůli hloupostem..
Někdy se nám stane, že zaspíme a něco ve svém životě promeškáme a jsme na sebe v duchu naštvaní, že to dopadlo jinak než jsme chtěli, ale třeba právě kvůli tomu se nám v životě stane něco jiného a pro nás to je nakonec ještě lepší než jsme mysleli.

Každá věc co se nám v životě děje, se děje z nějakého důvodu. Protože když se stane něco co jsme si představovali jinak, tak to něco nás mohlo zachránit od něčeho hrozného. Nakonec si třeba s postupem času uvědomíne, že jsme rádi, jak to dopadlo. Uvědomíme si to, co jsme před tím neviděli.
Já věřím v Boha a věřím, že nás chrání, i když si to třeba nepřipouštíme, nebo nechceme připustit, i když jeho pomoc nechceme. On nás nikdy neopustí. Nikdy nebudeme sami. Stále bude s námi. I když prožíváme tu nejhorší bolest a myslíme si, že nás nic neutiší, tak nás neopustí. Vždy se události naskytnou tak, jak mají. Někoho potáme, někoho vyslechneme, někdo nás obejme.....

Nezabíjejme svůj život. Jen naslouchejme svému srdci a usmívejme se milionkrát denně a žijme s vědomím, že jsme každý den milovali.

Já se někdy tolik sobecky zahledím do sebe a nedívám se kolem. Vím, že se nám kolikrát nechce do nějakých třeba domácích činností a tak, ale můžeme tu činnost dělat s vědomím, že jsme někomu udělali radost a tím postupně uděláme radost třeba postupem času i sobě.

Někdy druhým vůbec nenaslouchám a jsem tak tvrdohlavá a nechci si nechat pomoct a pak si uvědomím, že mě ten druhý chtěl jen pomoci a já jsem jen líná ho vyslechnout a dělám si to po svém...

Některé věci sice už ve svém životě nevymažu, minulost je minulost, ale stále mohu pracovat na sobě a snažit se být lepší.
Postupem času si uvědomuju plno věcí a moje názory se mění. Měním se. Nad věcmi se více zamýšlím a hledím na ně z jiného úhlu.

Dobré je, že mám skvělou milující rodinu, která mě miluje a je mi oporou, i když dělám chyby. Mám kamarády, které mě znají a berou mě takovou, jaká jsem. Nenechají mě v ničem samotnou.


S láskou a pokorou

++ Hayley Casey Patton
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama